Obama maakt zijn plannen bekend in een toespraak voor het Congres. Hij zou meer banen willen scheppen door belastingvoordelen voor bedrijven. Volgens The New York Times moeten ook infrastructurele projecten banen opleveren. Obama zou grote sommen dollars van de federale overheid willen investeren in onder meer bouwprojecten en reparaties van wegen.
Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden hebben echter al aangegeven dat ze zich tegen een aantal van de voorstellen zullen verzetten. Ze zeggen dat de beste manier om groei te stimuleren een economie zonder overheidsbemoeienis is.
Eind vorige week meldde het Amerikaanse ministerie van Arbeid dat de groei van de werkgelegenheid in de Amerikaanse economie in augustus is gestagneerd. De werkloosheid bleef onveranderd op 9,1 procent van de beroepsbevolking.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl